' Dünyanın en becerikli annesine.. '

E-mail adresinizi yazın ve Üye Ol'a tıklayın.Her gün en güzel yemek tarifleri mail adresinize gelsin ! Üyeliğin tamamlanması için adresinize gelen e-maildeki aktivasyon linkine tıklamalısınız.

Emine Beder


EMİNE S. BEDER


Tariflerini çok sevdiğim ve yakından takip ettiğim ahçılardan biri.Sabah gazetesinin verdiği ekler ve Emine Beder'in Büyük Yemek Kitabı,Çay Saati,Tatlılar,Et Yemekleri,Sebze Yemekler,Pastalar ve Kurabiyeler kitapları büyük titizlikle hazırlanmış muhteşem kaynaklar.
İlerleyen günlerde sizlerle Emine Beder'in tariflerinden beğendiklerimi de paylaşacağım.Kitap ödüllü yarışmalarımız arasında Emine Beder'in de kitapları olabilir.Bizi takip etmeye devam edin.


Emine Sündüz Beder, yemek yazarı.

Emine Sündüz Beder - Doğumu - 2 Ağustos 1960 Türkiye / Konya - Ölümü

1960 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Selanik'ten Akşehir'e göçmüş Rumeli Türklerinin ikinci kuşağındandır. Beder yemek yapmayı Akşehir'in yerlilerinden olan babasından öğrendiğini söylemiştir.

Meslek yüksekokulu elektrik bölümü mezunu olan Emine S. Beder'in 1980 yılında yaptığı evlilikten iki çocuğu vardır.

1994 yılında yurt çapında üç yemek yarışmasını kazanan Emine Beder, aynı yıl Sabah gazetesinin Melodi ekinde yazmaya başlamıştır. Uzun yıllar bu gazetede yazarlık yaptıktan sonra, 1 Numara Yayıncılık'ın çıkarttığı Sofra dergisinde yemek danışmanı ve baş yazar olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı dönemde Sabah gazetesi ile birlikte verilen onlarca yemek kitapçığında imzası bulunan Emine Beder, çeşitli televizyon kanallarında ve radyolarda yemek programları sunmuştur.

Emine S. Beder'in İnkılap Yayınevi'nden piyasaya çıkan, altı ciltlik kategorili yemek kitabı ve iki adet de toplu yemek kitabı vardır. Halen Digiturk Elmax kanalında yayınlanan bir yemek programı sunmaktadır.

0 yorum: